Korona Ziemi
Strona Główna
Aconcagua
Plan wyprawy
Sponsorzy
O mnie
Media

Moje wyprawy:


MontBlanc - Francja
4807 m.n.p.m. (11.8.2007r)

MontBlanc


Kilimanjaro - Tanzania
5865 m.n.p.m. (9.9.2008r)

Kilimanjaro


Aconcagua - Argentyna
6962 m.n.p.m. (w realizacji)

AconcaquaAconcagua

Łukasz Łagożny

Nazywam się Łukasz Łagożny i jestem inicjatorem wyprawy. Jestem absolwentem wydziału Elektrotechniki i Informatyki na Politechnice Rzeszowskiej. Mieszkam i pracuję w Sanoku. Moją największą pasją są góry. Już jako mały chłopiec (kilkuletni) zacząłem zdobywać z moim tatą szczyty Bieszczad, a następnie przyszła kolej na Tatry. Aktualnie zdobywam szczyty gór wysokich. Każdą wolną chwilę staram się wykorzystać w stu procentach. Góry to obcowanie z dziką i często surową naturą, oraz możliwość sprawdzenia swoich możliwości i umiejętności. Jest to walka z napotkanymi przeciwnościami, a czasem z samym sobą, gdzie nagrodą jest zdobyty szczyt i przezwyciężenie własnych słabości. Góry są pasją i można o nich wiele mówić, ale żeby prawdziwie mówić musimy je sami poznać, nie wystarczy przeczytać kilka książek.

Sebastian Pycia

W Jaworznie mieszkam od urodzenia, czyli 1980 roku. Tutaj ukończyłem Szkolę Podstawową nr 14 oraz Zespół Szkół Technicznych, a następnie rozpocząłem studia w Katowicach na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna w zakresie Komunikacji społecznej, z nadzieją na uzyskanie kwalifikacji zawodowych wystarczających do sprawnego organizowania działalności i budowania systemu informacji w relacji każdego podmiotu życia społecznego.
W 1999 roku założyłem pierwszy serwis internetowy poświęcony naszemu miastu i do dzisiaj mam przyjemność przy nim pracować. Serwis jest alternatywnym źródłem informacji dla mieszkańców czytających jaworznickie gazety. Od 2001 roku pracuję w firmie ART-COM na stanowisku koordynatora sieci komputerowej, angażuję się w wiele przedsięwzięć społecznych. Tradycją stała się już opieka nad jaworznickim WOŚPem, a także akcja "Spełniamy Marzenia". Dotychczasowa praca nauczyła mnie poszukiwania rozwiązań bezkompromisowych i twardego dążenia do osiągnięcia zamierzonego celu.
W czerwcu 2005 roku wraz z grupa przyjaciół powołaliśmy do życia Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych "Horyzonty", pełnię w nim funkcje członka komisji rewizyjnej. Dzięki niezwykłemu połączeniu osób mam możliwość działania w grupie osób mocno zdeterminowanej do działania i kształtowania otaczającej nas rzeczywistości. Uważam, że w życiu liczy się rodzina, przyjaźń i uczciwa praca.
Moją pasją jest sport oraz podróżowanie. Zwiedziłem już pól Europy, w roku 2005 zdobyłem najwyższy polski szczyt – Rysy, natomiast w roku 2007 najwyższy szczyt Europy – MontBalnc. Wtedy w mojej głowie powstało przedsięwzięcie "Korona ziemi". W roku 2008 zdobyłem najwyższy szczyt Afryki - Kilimanjaro, a "dzisiaj" przygotowuję się do zdobycia najwyższej góry obu Ameryk.

Michał Włoszczyk

Mam 31 lat. Skończyłem filozofię i dziennikarstwo na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Od kilku lat poza granicami kraju. Pracuję i mieszkam na małej wyspie Isle of Man, ale moje miejsce jest chyba w górach. Przekonuję się o tym stopniowo począwszy od 2007 roku, kiedy spędziłem kilka dni w polskich Tatrach. Pierwszy raz, samotnie i ze znajomymi na odludnych górskich szlakach. Ostatnio (na przełomie czerwca i lipca 2009) wspaniała przygoda na Kaukazie i dotarcie na szczyt Elbrusa a także krótka wizyta w Dolinie Bezigni. Góry to oczywiście coś więcej niż tylko chodzenie. To praca, to medytacja, to poznawanie siebie. To ludzie. Wszystko to staje się z czasem częścią mnie, nas. A że jest nas trochę i kolejny argentyński przystanek będzie zatłoczony to zapowiada się interesująco. Do zobaczenia...

Krzysztof Kania

Ukończyłem studia na AGH. Obecnie pracuję w branży energetycznej. Pośród różnych form czynnego wypoczynku właśnie wyjścia w góry stanowią dla mnie największą motywację do dalekich podróży. Góry dają nieprawdopodobne spektrum doświadczeń. Łączą w sobie spokój z grozą, piękno ze strachem. Są szkłem powiększającym w którym uwydatniają się ludzkie postawy i zachowania. Wyjazdy w góry to również kontakt kulturą i specyfiką regionu, tubylcami oraz przekrojem ludzi którzy są związani ze wspinaczką . Aconcagua to wielkie wyzwanie którego musi równoważyć wielka motywacja. Myślę, że z zespołem który tworzymy, wspólnie dopniemy celu.

Robert Lewera

Pracuje w Bankowym Funduszu Leasingowym SA w Łodzi, mieszkam w Pabianicach. Absolwent Uniwersytetu Łódzkiego Wydział Ekonomiczno Socjologiczny. Wędrówkami górskimi zaraziłem się już w szkole podstawowej i ta choroba trwa do dziś. Po schodzeniu polskich gór zacząłem poznawać klimaty gór wysokich tj. Alp. Właśnie poprzez drobne kroki, staram się wchodzić coraz to wyżej, m.in. na Triglav (2864 m) na Słowenii oraz Marmoladę (3343m)w Dolomitach. Tam też poznałem wspinaczkę nie tylko chodzenie po górach. Ukończyłem kurs wspinaczki skałkowej i latem przebywałem w skałkach na Wyżynie Krakowsko- Częstochowskiej. W lipcu tego roku udało nam się wejść na Mont Blanc (4810m). Wyprawa trwała tydzień a szczyt został zdobyty dopiero za drugim podejściem. Wśród ciekawych przeżyć mogę dodać moje zejście dno Wielkiego Kanionu (blisko 2km głębokości) w przeciągu tego samego dnia. Kolejna moja pasja to biegi, hmm maraton już blisko. Ameryka Poludniowa z Aconcaguą była i jest moim wyzwaniem, które chciałbym zrealizować.
   

Sponsorzy:

TU MOŻE BYĆ TWOJE LOGO :)Korona Ziemi © 2007-2009

Producent rajstop| Portal| turystyczny portal